Шановний споживачу!
Інформуємо Вас, що згідно зі статтею 19 Закону України «Про житлово-комунальні послуги» наказом Міністерства енергетики України від 29 вересня 2023 року № 292, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 04 жовтня 2023 року за № 1741/40797, затверджено Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку, а постановою Національної комісії, що здійснює регулювання у сферах економіки та комунальних послуг, від 05.12.2023 № 2291 затверджено Типовий договір на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку (далі – Типовий договір), згідно з якими усі споживачі багатоквартирних будинків, які:
⚙️ мають газові мережі спільної власності;
⚙️ не мали до 07.12.2023 року існуючих договорів на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання (далі – ТО ВБСГ) багатоквартирного будинку;
⚙️ не подали Заяву про укладення договору на ТО ВБСГ багатоквартирного будинку;
⚙️ не повідомили Оператора ГРМ про укладення договору на ТО ВБСГ багатоквартирного будинку з іншим суб’єктом господарювання, який має право на виконання таких робіт, вважаються такими, що приєдналися до умов Типового договору.
Деталі щодо технічного обслуговування мереж спільної власності внутрішньобудинкових мереж газопостачання багатоквартирних будинків, а саме:
☑️ обов’язків замовників та виконавців робіт;
☑️ переліку робіт, які мають бути виконані та тих, що не мають виконуватись;
☑️ періодичності виконання робіт;
☑️ переліку необхідних документів.
можете знайти за посиланням https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/z1741-23#Text
Деталі щодо Типового договору на технічне обслуговування мереж спільної власності внутрішньобудинкових мереж газопостачання багатоквартирних будинків, а саме:
☑️ обов’язків та прав як замовників, так і виконавців робіт;
☑️ розрахунків за виконані роботи;
☑️ заяви на укладання колективного договору.
можете знайти за посиланням https://www.nerc.gov.ua/acts/pro-zatverdzhennya-tipovogo-dogovoru-na-tehnichne-obslugovuvannya-vnutrishnobudinkovih-sistem-gazopostachannya-bagatokvartirnogo-budinku-ta-vnesennya-zmin-do-kodeksu-gazorozpodilnih-sistem
🔻Орієнтовна кошторисна вартість технічного обслуговування багатоквартирних будинків на 2024 рік розміщена за відповідним посиланням:
↪︎Орієнтовна кошторисна вартість технічного обслуговування багатоквартирних будинків на 2024 рік
🔻Графік виконання ТО ВБСГ:
↪︎Графік ТО ВБСГ березень Чернігівська область
↪︎Графік ТО ВБСГ квітень-червень Чернігівська область
↪︎Графік ТО ВБСГ липень Чернігівська область
↪︎Графік ТО ВБСГ серпень Чернігівська область
↪︎Графік ТО ВБСГ вересень Чернігівська область
↪︎Графік ТО ВБСГ жовтень Чернігівська область
↪︎Графік ТО ВБСГ листопад Чернігівська область
↪︎Графік ТО ВБСГ грудень Чернігівська область
Звертаємо вашу увагу!
*Інформація періодично оновлюватиметься у процесі проведення технічного обслуговування.
**Дані, що стосуються об’єктів критичної інфраструктури відповідно до постанови НКРЕКП від 26.03.2022 № 349 «Щодо захисту інформації, яка в умовах воєнного стану може бути віднесена до інформації з обмеженим доступом, у тому числі щодо об’єктів критичної інфраструктури» – подаються згідно вказаних вимог.
🟢 Безпека газових мереж у дво- та багатоквартирних будинках: питання, що вже врегульоване законодавством!
Згідно з наказом Міністерства енергетики України №292 від 29.09.2023р. про “Порядок технічного обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання у багатоквартирному будинку” та Постановою НКРЕКП від 05.12.23 р. № 2291 «Про затвердження Типового договору на технічне обслуговування внутрішньобудинкових систем газопостачання багатоквартирного будинку та внесення змін до Кодексу газорозподільних систем» затверджений порядок та процедура проведення технічного обслуговування (ТО) газових мереж у дво- та багатоквартирних будинках.
🛠️ Технічне обслуговування внутрішньобудинкової системи газопостачання (ВБСГ) проводиться з метою виявлення витоків газу та запобігання виникненню аварійних ситуацій. Адже будь-які мережі, а тим паче газопроводи потрібно регулярно перевіряти та обслуговувати. Насамперед – задля безпеки людей. Нагадаємо, плата за ці послуги не входить до тарифу на розподіл газу.
🏢 ВБСГ у багатоквартирному будинку (мережі спільної власності) – газові мережі та обладнання від запірного пристрою на вводі в будинок до точки приєднання житлового (нежитлового) приміщення, а саме до запірних пристроїв, включно перед місцями підключення газовими приладами (пристроями), газоспоживаючим обладнанням, теплових агрегатів (Закон України “Про житлово-комунальні послуги”).
З 2024 року в Україні мають відновити ТО будинкових газових мереж за новими правилами.
Згідно Закону про ЖКГ, співвласники чи управитель (або ж інша уповноважена особа) дво- або багатоквартирного будинку мають укладати договір на технічне обслуговування ВБСГ з Оператором ГРМ (на Чернігівщині – Чернігівська філія ТОВ «Газорозподільні мережі України) або з організацією, що має відповідний дозвіл на проведення таких робіт.
📃 У разі укладання договору на ТО ВБСГ з іншою організацією, ніж Оператор ГРМ, управитель чи об’єднання співвласників (або ж інша уповноважена особа) дво- чи багатоквартирних будинків повинні повідомити про це оператора ГРМ протягом 15 днів з дати укладання договору. Якщо у зазначений термін такого повідомлення не надійде до Оператора ГРМ, буде вважатися, що співвласники дво- або багатоквартирного будинку автоматично приєдналися до Типового договору на ТО ВБСГ з Оператором ГРМ (Постанова НКРЕКП від 05.12.2023 року №2291). Цей договір є публічним договором приєднання, не потребує двостороннього підписання письмової форми та передбачає однакові умови для усіх Операторів ГРМ та споживачів газу.
📈 Орієнтовна вартість та графік робіт опубліковані на офіційному сайті Чернігівської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України (https://cn.grmu.com.ua/). А вже точний кошторис буде сформовано після проведення першого технічного обслуговування об’єкта.
Технічне обслуговування ВБСГ передбачає проведення цілого спектру робіт (згідно Порядку ТО ВБСГ, затвердженого наказом Міністерства енергетики України від 29 вересня 2023 року №292):
🔧 планове випробування систем на щільність.
🔧 технічне обслуговування систем газопостачання (після першого вимикаючого пристрою на газопроводі-вводі до першого вимикаючого пристроя в приміщенні споживача (включно з ним)), запірних пристроїв (які розташовані після першого вимикаючого пристрою на газопроводі-вводі до першого вимикаючого пристроя в приміщенні споживача (включно з ним), газовикористовуючого обладнання призначеного виключно для опалення місць загального користування.
🔧 перевірка на герметичність з’єднань газопроводів і газового обладнання.
🔧 усунення виявлених витоків газу з повторною перевіркою газових мереж на герметичність.
Ознайомитися з повним текстом Порядку ТО ВБСГ можна за посиланням: Про затвердження Порядку технічн… | від 29.09.2023 № 292 (rada.gov.ua).
🛠️ Проведення робіт з ТО здійснюються раз на три чи п’ять років, залежно від віку мереж. Зокрема, внутрішньобудинкові системи, строк експлуатації яких не перевищує 25 років, мають обслуговуватись один раз на п’ять років. Якщо ж їм понад 25 років – раз на три роки.
Рахунки почнуть формувати у тому році, на який запланували технічне обслуговування. Варіант оплати за проведення ТО ВБСГ буде визначений під час укладання договору. Це може бути єдиний платіж управителем від імен усіх співвласників і за їх рахунок, або ж окремими рахунками від кожного мешканця.
👨🔧 Звернувшись до Чернігівської філії ТОВ «Газорозподільні мережі України» – підприємства, що має 67-річний досвід роботи, відповідні дозволи, ліцензії, кваліфікований персонал та необхідне сучасне обладнання, ми забезпечимо належний технічний стан газових мереж у вашому будинку, стабільний та безаварійний розподіл газу! Швидко та якісно виконуємо роботи з обслуговуванням газових мереж та приладів будь-якого рівня складності.
Подбайте про власну безпеку – довіряйте професіоналам!
ТЕХНІЧНОГО ОБСЛУГОВУВАННЯ ВБСГ
📑 Корюківське УЕГГ
📑 Ніжинське УЕГГ
📑 Прилуцьке УЕГГ
📑 Чернігівське УЕГГ
ПАМ’ЯТКА СПОЖИВАЧА ЩОДО ПОВОДЖЕННЯ З ПРИРОДНИМ ГАЗОМ У ПОБУТІ
Шановний споживачу, мешканцю!
♨️ Побутовий природний газ – це не тільки благо для людини, але і джерело підвищеної небезпеки.
При недбалому поводженні з природним газом він може стати небезпечним ворогом, який може привести до вибуху, пожежі, руйнування майна та загибелі людей.
Основні причини трагічних наслідків і порушення, яких припускаються користувачі газом:
неправильна експлуатація і налаштування газових приладів;
несанкціоноване втручання в їх роботу;
використання несправного і застарілого обладнання;
нехтування працездатністю димових і вентиляційних каналів та наявністю в них тяги.
Пам’ятайте!
Власники забезпечують справний стан газових приладів, наявність тяги в димових і вентиляційних каналах в квартирах і житлових будинках!
При користуванні газом необхідно:
✔️ забезпечити працездатність і наявність тяги в димових і вентиляційних каналах;
✔️ при відсутності чи слабій тязі не користуватися газом – це смертельно небезпечно;
✔️ використовувати тільки справні та утримувані в чистоті газові прилади;
✔️ не використовувати несправні газові прилади, їх автоматику, запірні крани;
✔️ налаштувати газові прилади на групу газів, вказану в квитанції (рахунку, акті, тощо) за розподіл/транспортування природного газу (на маршруті переміщення газу);
✔️ забезпечити постійний приплив свіжого повітря при роботі газових приладів, що забезпечить повне згорання газу;
✔️ для ефективного і безпечного згорання газу забезпечити доступ кисню до приміщення (недостатність кисню збільшує вміст чадного і вуглекислого газів);
✔️ вмикати в роботу газові прилади тільки після того, якщо ви переконані, що всі крани на приладах і перед ними закриті;
✔️ спочатку запалити сірник, а потім відкрити подачу газу;
✔️ після закінчення користування газом закрити кран на газовому приладі і перед ним;
✔️ не допускати до користування газовими приладами дітей дошкільного віку та осіб, які не можуть контролювати свої дії;
✔️ не встановлювати примусову витяжну вентиляцію в приміщенні, де є газові прилади з відведенням продуктів згоряння в димові канали;
✔️ не використовувати для сну і відпочинку кухні та інші приміщення, де встановлені газові прилади;
✔️ не обігрівати приміщення та сушити білизну за допомогою газових плит.
Пам’ятайте!
🛠️ Своєчасне технічне обслуговування газових приладів та димових і вентиляційних каналів – це запорука вашої безпеки та ваших сусідів!
Укладайте договори на технічне обслуговування тільки із організаціями, які мають право виконувати такі роботи.
Дії споживача (мешканця) при появі запаху газу:
🔸 негайно припинити використання газових приладів (перекрити крани на приладах і перед ними);
🔸 відкрити двері, вікна, кватирки для провітрювання приміщення;
🔸 не вмикати електроприлади (освітлення), а якщо вони включені – не вимикати;
🔸 не запалювати вогню і не палити; вивести людей із загазованого приміщення;
🔸 зателефонувати в аварійну службу газу за номером: 104 (покинувши загазоване приміщення).
🔸 у разі виявлення запаху газу в підвалі, під’їзді, на вулиці, одразу зателефонуйте в аварійну газову службу за номером 104.
🔸 виведіть людей із загазованого середовища.
🔸 до прибуття аварійної бригади організуйте провітрювання приміщення та недопущення в зоні загазованості курців, відкритого вогню, вмикання і вимикання електроприладів.
❗При витоку чи появі запаху газу, аварійній ситуації терміново телефонуйте за номером 104 (відповідайте на всі питання диспетчера, послухайте інструктаж про те, що Вам робити в тій чи іншій екстремальній ситуації та виконуйте всі вимоги і рекомендації диспетчера)❗
Пам’ятайте!
У загазованому приміщенні достатньо маленької іскри, щоб стався вибух!
Ваші правильні дії в екстремальних ситуаціях допоможуть уникнути небажаних наслідків (зберегти майно та життя і здоров’я людей).
Газ не токсичний, але при накопиченні в приміщенні за рахунок витиснення повітря може викликати отруєння та задуху.
Надання домедичної допомоги при отруєнні газом:
⭕ ознаками задухи є посиніння обличчя, з’явлення червоних плям, втрата свідомості;
⭕ за наявності потерпілого необхідно негайно викликати швидку допомогу за номером 103;
⭕ потерпілого потрібно вивести із загазованого приміщення;
⭕ при відсутності дихання у потерпілого йому необхідно проводити штучне дихання до тих пір, поки він не почне дихати самостійно.